نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

بازدید رئیس و اعضای هیات علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه رازی از اداره کل فنی حرفه ای استان کرمانشاه

بازدید رئیس و اعضای هیات علمی دانشکده فنی مهندسی دانشگاه رازی از اداره کل فنی حرفه ای استان کرمانشاه


این بازدید در روز دوشنبه 23/1/95 از بخش­های مختلف  اداره کل فنی حرفه ای صورت گرفت در پایان بازدید نشستی برای تبادل نظر موضوعات مشترک طرفین در محل سالن جلسات مرکز فنی حرفه ای برگزار گردید.  ابتدای این نشست مهندس داود ناصری امید مدیر کل آموزش فنی حرفه ای استان توضیحاتی در خصوص اقدامات صورت گرفته و توانایی­های فنی حرفه ای به حاضرین ارائه نمود.

سپس پروفسور محسن حیاتی رئیس دانشکده فنی مهندسی دانشگاه رازی ضمن ارائه خلاصه­ای از آمار دانشجویان ، رشته های تحصیلی نسبت به معرفی دانشکده اقدام و اظهار داشت: با توجه به برخورداری از هیات علمی با تجربه و لزوم نیاز جامعه به بازار کار و اشتغال تشکیل چنین جلساتی را موجب می­گردد. ایشان ضمن اشاره به انعقاد قراردادهای مختلفی با سازمان ها در خصوص همکاری علمی پژوهشی امیدواری نمود که پس از جلسه و  بازدید، زمینه های زیر همکاری دانشگاه با مرکز فنی حرفه ای شاهد تحول و توسعه چشمگیر می­باشد. در این جلسه تصمیماتی با توافق طرفین اتخاذ گردیدکه خلاصه آن به شرح ذیل می­باشد.

1 – به منظور مهارت افزایش دانشجویان کارآموزی­های دانشجوئی در تمام رشته­های فنی و مهندسی به مراکز آموزشی فنی حرفه­ای محول گردد.

2 – با توجه به امکانات مراکز فنی حرفه ای و نیاز دانشگاه ها به کارگاه ها و آزمایشگاه ها این امکانات جهت استفاده در اختیار اعضای هیأت علمی و دانشجویان قرار گیرد.

3 – همکاری در زمینه رباتیک و تقویت آن با استفاده از تجربیات طرفین

4 – راه اندازی مراکز«High tech»  در علوم نانو و انرژی­های نو و مهندسی

پروفسور حیاتی در خاتمه خاطر نشان کرد: انتظار می رود از این به بعد ما بتوانیم با حمایت مدیرکل محترم  آموزش فنی و حرفه ای و همکاری طرفین، آزمایشگاه هایی در زمینه­های مختلف در دانشکده فنی راه اندازی نموده و ایده­های انجمن­های علمی به سمت پروژه­های تقاضا محور و بازار محور سوق نماید.