نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

برای دومین سال متوالی، در نظام رتبه بندی شانگهای، دانشگاه رازی در رشته مهندسی شیمی در جمع 500 دانشگاه برتر جهان

برای دومین سال متوالی، در نظام رتبه بندی شانگهای، دانشگاه رازی در رشته مهندسی شیمی در جمع 500 دانشگاه برتر جهاندانشگاه رازی برای دومین سال متوالی در نظام رتبه بندی شانگهای، در رشته مهندسی شیمی در جمع 500 دانشگاه برتر جهان قرار گرفت.

دکتر شهبازی مدیر کل امور پژوهشی دانشگاه رازی با اعلام خبر فوق افزود: بر اساس اعلام پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ((ISC، نظام رتبه بندی شانگهای که یکی از معتبرترین نظام های رتبه بندی دانشگاه ها در جهان است، برای سومین سال متوالی در سال 2019 نظام رتبه بندی موضوعی خود را منتشر ساخته که 32 دانشگاه از ایران موفق شده اند در این نظام رتبه بندی قرار گیرند. دررشته مهندسی شیمی دانشگاه رازی موفق شده به همراه 19 دانشگاه دیگر از ایران در جمع 500 دانشگاه برتر جهان قرار گیرد.

ایشان افزودند: دانشگاه‌هایی می‌توانند در این حوزه‌ها مورد ارزیابی قرار گیرند که از حداقل تعداد تولیدات علمی در بازه زمانی 2017-2013 در پایگاه وب آو ساینس برخوردار بوده اند و این حد آستانه در رشته‌های مختلف متفاوت می باشد.

دکتر شهبازی در ادامه با بیان شاخص های مورد استفاده در نظام رتبه بندی موضوعی شانگهای با اشاره به اینکه همچون بسیاری از نظام های رتبه بندی، شاخص های پژوهشی در صدر شاخص ها هستند، تعداد تولیدات علمی در هر رشته دانشگاهی، تعداد تولیدات علمی در مجلات برتر هر رشته، میزان همکاری های بین المللی در چاپ مقالات، میانگین تاثیر مقالات و تعداد برندگان جوایز مشهور بین المللی را شاخص های نظام رتبه بندی موضوعی شانگهای نامیدند.

 

شاخص های نظام رتبه بندی موضوعی شانگهای

شاخص

توضیحات

PUB

تعداد تولیدات علمی در هر موضوع دانشگاهی

TOP

تعداد تولیدات علمی در مجلات برتر در هر حوزه

IC

درصد همکاری های بین المللی در تولید مقالات

CNCI

میانگین تاثیر مقالات (استنادات نرمال شده)

AWARD

تعداد برندگان جوایز مشهور بین المللی