رئیس دانشگاه رازی: دانشگاه‌ها باید در راستای سیاست‌های وزارت علوم ساماندهی و سیاست‌گذاری شوند - صفحه نخست

نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

رئیس دانشگاه رازی: دانشگاه‌ها باید در راستای سیاست‌های وزارت علوم ساماندهی و سیاست‌گذاری شوند

به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی دکتر محمدابراهیم اعلمی آل آقا در آیین تودیع و معارفه مدیر دفتر ریاست، و مشاور رئیس دانشگاه که پیش از ظهر امروز ۲۳دی‌ماه ۱۳۹۶ در سالن جلسات حوزه ریاست برگزار شد اظهار داشت:  سیاست‌های دانشگاه به‌تبع آموزش عالی باید به سمت و سویی سوق پیدا کند که خروجی آن مطابق انتظارات نظام پژوهشی و آموزش عالی باشد.

رئیس دانشگاه رازی افزود: پایان‌نامه‌ها و خروجی‌های دانشگاه را در یک قالب مناسب مطابق سیاست‌های آموزش عالی هدفمندسازی کنیم طوری که خروجی آن‌ها مشکلات کشور را حل‌وفصل کند

وی گفت: پایان‌نامه‌ها را به سمتی سوق دهیم که خروجی آن‌ها با مقاله و طرح پژوهشی همراه باشد.

دکتر اعلمی آل آقا گفت: مدیریت دانشکده‌ها باید مباحث را در فضای گفتمان علمی و عقلانیت پیش برند و محور دانشگاه را بر مبنای منافع ملی، ارزش‌های اسلامی و ساختن جامعه دنبال کنند.

وی بیان داشت: دانشگاه‌ها باید شورای تحصیلات تکمیلی را احیا کنند. اثربخشی دانشگاه را طوری بالا ببریم که بر جامعه تأثیرگذار باشد.

دکتر اعلمی آل آقا به سطح‌بندی دانشگاه‌های کشور اشاره کرد و گفت: دانشگاه رازی در بین دانشگاه‌های کشور در سطح دوم دسته بندی شده است که امیدواریم در خروجی مقالات، طرح‌ها و کارکردهای پژوهشی بتوانیم در بین دانشگاه‌های سطح یک قرار گیریم.

رئیس دانشگاه اذعان داشت: توجه بیشتری در استفاده از بورسیه‌ها و جذب هیئت‌علمی داشته باشیم چراکه هیئت‌علمی سرمایه دانشگاه است و نسبت به جذب آن باید حساسیت نشان دهیم.

دکتر اعلمی آل آقا به دیگر سیاست‌های دانشگاه اشاره کرد و گفت:  آموزش‌های مهارتی یکی دیگر از اهداف دانشگاه‌ها است که باید تعقیب شود و هر دانشگاهی باید در شاخص‌های مختلف علمی یک یا دو طرح ملی را  دنبال کند.

وی همچنین به بازنشستگی اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: بر اساس قانون استخدامی اعضای هیئت‌علمی، نیروهای جوان را جایگزین نیروهای بازنشسته کنیم و از توان و پتانسیل علمی نیروهای بازنشسته نیز در دانشگاه‌ها استفاده کنیم .

 

در پایان دکتر اعلمی آل آقا ضمن قدردانی از زحمات دکتر جمال فتح الهی، دکتر علیرضا معرفت را به‌عنوان مدیر دفتر ریاست، و مشاور رئیس دانشگاه معرفی کرد و برای وی آرزوی موفقیت نمود.