نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی: "استاندارد" گام نخست برای برندسازی و حضور جدّی در بازارهای جهانی است/ آمادگی دانشگاه رازی برای همکاری در حوزه استاندارد

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی: "استاندارد" گام نخست برای برندسازی و حضور جدّی در بازارهای جهانی است/ آمادگی دانشگاه رازی برای همکاری در حوزه استاندارد


 
به گزارش روابط عمومی دانشگاه رازی، دکتر سیدمحمدباقر نجفی، روز دوشنبه ۲۲ مرداد ۱۳۹۷، در نشست با مدیر کل استاندارد استان کرمانشاه، تولید را مهم‌ترین مسأله کشور دانست و گفت: آنچه باعث می‌شود کالای تولیدی از کیفیت و ماندگاری خوب برخوردار باشد، استاندارد است و اگر تولیدکنندگان استانداردها را بشناسند، از فرصت‌های اقتصادی بهتری برخوردار می‌شوند.
وی با تأکید بر ضرورت همکاری با مؤسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی گفت: دانشگاه رازی با تمام توان علمی و آزمایشگاهی خود آماده همکاری با اداره کل استاندارد استان و پژوهشکده استاندارد در راستای کاهش مشکلات مردم است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه رازی استاندارد را گام نخست برای برندسازی و حضور جدّی در بازارهای جهانی دانست و خواستار توجه به محصولات و کالاهای برند استان شد.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت تولید موادغذایی باکیفیت گفت: عدم ارزیابی کیفی برخی مواد غذایی از علل شیوع سرطان در کشور است و دانشگاه رازی در زمینه آزمایشگاه‌های مواد غذایی آماده هرنوع همکاری است.
دکتر نجفی با تأکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی و ایجاد تقاضا برای استاندارد، تصریح کرد: مصرف کنندگان باید مطالبه‌گری داشته باشند و کالای استاندارد بخواهند.

دکتر یاسر شهبازی مدیر امور پژوهشی دانشگاه رازی نیز در این جلسه، به ظرفیت‌های ارزشمند استان کرمانشاه در حوزه‌های مختلف اشاره کرد و افزود: یکی از پتانسیل‌های استان، کشاورزی و دامپروری است و کرمانشاه با وجود داشتن بیشترین طول مرزی با عراق و ظرفیت عظیم این کشور همسایه اما از کمترین منفعت در بحث صادرات برخوردار است.

وی تصریح کرد: کالاهای تولیدی که از استان کرمانشاه به عراق صادر می‌شوند باید کیفیت لازم و توان رقابت با محصولات مشابه را در بازارهای این کشور همسایه داشته باشند.